5.00
(9 Opinie)

RADIOOPERATOR SRC / VHF + symulator radiotelefonu

Kategoria: matroos.edu.pl
Lista życzeń Udostępnij
Share Course
Page Link
Share On Social Media

O kursie

Obsługiwanie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych w służbie radiokomunikacyjnej morskiej i żegludze śródlądowej wymaga posiadania świadectwa operatora urządzeń radiowych (art. 149 i art. 150 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne).

Świadectwa wydaje Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej na podstawie pozytywnego wyniku egzaminu z wiadomości i umiejętności praktycznej obsługi urządzeń radiowych.

SRC – świadectwo operatora łączności bliskiego zasięgu – uprawniające do obsługi urządzeń radiowych wykorzystujących częstotliwości i techniki stosowane w GMDSS na statkach morskich niepodlegających przepisom Konwencji SOLAS, na obszarze morza A1;

Zawartość kursu

Kilka słów wstępu…

  • Prawo telekomunikacyjne – wyciąg
  • Jak korzystać w platformy
  • Pozwolenia radiowe

GMDSS

REGULAMINY

BUDOWA RADIOTELEFONU VHF DSC

OBSŁUGA RADIOTELEFONU VHF DSC

VHF / DSC – KOMUNIKACJA

RADIOPŁAWY EPIRB, PLB

TRANSPORDER SART i AIS-SART

NAVTEX

EGZAMINY

Symulator radiotelefonu ICOM

Student Ratings & Reviews

5.0
Łącznie 9 Opinii
5
Ocen
4
Ocen
3
Ocen
2
Ocen
1
Ocen
RM
3 miesiące temu
Brałem udział w kursie stacjonarnym - bardzo użytecznie zorganizowany. W kursie uczestniczyły 4 osoby - każdy miał "swój" radiotelefon. Po niezbyt długiej (ale w zupełności wystarczającej) części teoretycznej, dalsza część kursu to były ćwiczenia (zadania) do wykonania na radiotelefonie. I bardzo dobrze. Niby przez "zwykły" telefon komórkowy każdy umie rozmawiać, a przez radiotelefon to jakoś inaczej ;-) W cenę kursu wliczony jest także dostęp (na 90 dni) do platformy e-learning, która jest również bardzo pomocnie i pomysłowo zorganizowana.
Łatwo poznać, że Sebastian prowadzi te kursy nie tylko w celach zarobkowych ale przed wszystkim jest prawdziwym Pasjonatem tego, czym się zajmuje. W wykonaniu takich Pasjonatów kurs nie jest nudnym odsiadywaniem "dupogodzin", a czasem będącym doskonałą inwestycją w siebie. Polecam!
JK
3 miesiące temu
Miałem przyjemność uczestniczyć w kursie SRC w Kielcach który był bardzo profesjonalnie poprowadzony przez “Matroos” – super szkolenie, zdecydowanie polecam, ale nie ma co ukrywać była to spora dawka informacji i nie sposób wszystkiego od razu zapamiętać. W ramach szkolenia otrzymaliśmy również dostęp do kursu SRC online Matros i to był strzał w dziesiątkę. Przez ponad tydzień korzystałem z tego kursu online, zarówno z teorii jak i z testów. Bardzo profesjonalnie i przyjaźnie przygotowany program, bez problemów udało mi się zdać egzamin na SRC, ale kosztowało mnie to sporo nauki Uśmiech. Podsumowując gdybym miał komuś poradzić jak się przygotować do egzaminu na SRC to zdecydowanie polecam kurs stacjonarny (warto dotknąć i pobawić się tymi wszystkimi urządzeniami) + kurs online, żeby spokojnie sobie to poukładać w głowie Uśmiech
GG
4 miesiące temu
All very well prepared. This is a course I am willing to recommend to people who want to learn the fundamentals of SRC and get ready in order to pass the test.
DC
8 miesięcy temu
Witam mega pozytywne doświadczenie bardzo duża dawka wiedzy , najfajniejsze ze można sobie poćwiczyć na radiu z kursantami daje to poczucie obycia z radiem bardzo polecam ocena 10/10
RG
9 miesięcy temu
polecajka 🤗👍
CR
11 miesięcy temu
Bardzo dobrze przygotowany kurs E-learning! Po jego ukończeniu śmiało można iść na egzamin.
JR
1 rok temu
Kurs e-learning SRC jest świetny - zdane bez problemów za pierwszym razem. Jako osoba nie mająca wcześniej styczności z GMDSS, ale też morzem i zasadami używania radia, uważam, że nie tylko można bardzo dużo się dowiedzieć, ale też zrozumieć. Pytania testowe zgadzają się z listą pytań na UKE. Poprawne odpowiedzi są zaznaczone, ale można też skorzystać z opcji quizu. Symulator działa świetnie, bez błędów - można w spokoju przeklikać całe urządzenie, bez obaw o nadanie prawdziwego distressu :) Daje to duży komfort na egzaminie, ponieważ jest się już obytym z interfejsem oraz zasadami działania radia w szczególności z DSC.
JB
1 rok temu
Bardzo profesjonalny kurs, solidna dawka wiedzy napisana w przystępny sposób, polecam :)
MM
2 lata temu
Witam bardzo fajny kurs bardzo fajnie wszystko wytłumaczone i ćwiczone na radiu. Naprawdę polecam !!!! Pozdrawiam Michał

Strona zabezpieczona przed kopiowaniem